betaTuLapka - znajdź swojego pupila na tulapka.pl

Koty Szkocki Fold


4 ogłoszenia, sortuj domyślnie

Srebrne Kocięta Szkockie
Zielona Góra 15 lipca 2019, 14:48

Dzień dobry. Przedstawiam Państwu kocięta szkockie:) Cena zawiera zabieg kastracji/sterylizacji....

2,600zł
Gucci Kocurek szkocki
Warszawa 26 czerwca 2019, 17:41

Piękny, towarzyski kochający człowieka chłopczyk Gucci. Urodzony 08.03.2019 ns11 33 Do odbioru j...

2,000zł
Koteczka Szkocka Srebrna
Warszawa 07 czerwca 2019, 12:49

Koteczka długowlosa Schottish Fold NIKA Super Star Teddy , dostępna do rezerwacji! Koteczka o niesam...

3,500zł
Szkocki kocurek zwislouchy
Katowice 30 maja 2019, 21:17

Szkocki kocurek szuka nowego domu. Urodzony 02.04.2019 r. W dniu odbioru będzie dwa razy zaszczepion...

2,200zł

Szkocki Fold - ciekawe fakty

Koty szkockie fold, czyli zwisłouche, pochodzą – jak sama nazwa wskazuje – ze Szkocji. To stosunkowo młoda rasa, bo pierwsza kotka z obwiśniętymi uszkami przyszła na świat w 1961 roku. Posiadacze tej specyficznej cechy są wspaniałymi towarzyszami – to koty łagodne, wesołe, wierne i bardzo inteligentne.

Hodowla kotów szkockich fold

Rasa została zarejestrowana przez Angielski Związek Hodowców Kotów, jednak wkrótce organizacja wycofała tę decyzję. Okazało się bowiem, że mutacja może powodować także problemy zdrowotne u kotów. Hodowla przeniosła się do USA, gdzie dzięki przemyślanym krzyżówkom z kotami brytyjskimi i amerykańskimi krótkowłosymi doprowadzono do polepszenia kondycji zdrowotnej scottish foldów. Mimo to przyszli opiekunowie muszą mieć na uwadze, że kotki te mogą dotykać pewne specyficzne problemy zdrowotne.

Aby na świat przyszedł zdrowy kot szkocki fold, tylko jeden rodzic może być posiadaczem tej specyficznej cechy. Wśród kociąt na świat przychodzą zarówno zwisłouche osobniki, jak i kocięta z prostymi uszkami – koty szkockie prostouche, czyli szkockie straight.

Koty szkockie fold – jakie są?

Charakter kotów szkockich fold sprawia, że są doskonałymi towarzyszami i domownikami. Z reguły to indywidualiści, którzy, choć lubią pieszczoty – to bez przesady. Są bardzo wierne i szybko przywiązują się do opiekunów, najczęściej wybierając sobie spośród domowników swojego ulubionego człowieka. Są ciekawskie i bardzo zabawowe, ale gdy zmęczą się bieganiem za myszką, przechodzą w fazę długiego, intensywnego odpoczynku.

Najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu kota scottish fold są zwisające uszka, które nadają pyszczkowi wyrazu nieco smutnego, ale przede wszystkim – uroczego. Są to koty średnie, osiągające wagę 3-6 kg. Mają solidny kościec, są dość krępe i mocno umięśnione. Okrągła, duża głowa, pełne policzki, duże, szeroko otwarte oczy, nadające pyszczkowi nieco zdziwionego wyrazu, do tego wydatne poduszki wąsów – cały szkocki fold składa się z krągłości. Uszka mogą być obwisłe w połowie wysokości lub położone w całości. Wyróżniają się jeszcze jedną uroczą cechą – mają raczej chrapliwe głosiki, a i używają ich w sposób uroczy. Potrzebując czegoś nie wyją bowiem wniebogłosy, lecz kurtuazyjnie proszą.

Ogłoszenia sprzedaży kotów szkockich fold

Prezentujemy ogłoszenia sprzedaży kotów szkockich zwisłouchych z renomowanych polskich hodowli. Kocięta i dorosłe osobniki, nakolankowe i hodowlane, a także zapowiedzi miotów. Zawsze wybieraj przyjaciela z zarejestrowanych, sprawdzonych hodowli, aby mieć pewność jego pochodzenia, charakteru i zdrowia.